Jūlijs 2024  
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

JAUKU VASARU VĒLOT UN GAIDOT JAUNU TIKŠANOS

          Atgriežoties bērnudārzā pēc atvaļinājuma, ir jābūt samaksātam par bērna ēdināšanu laikā līdz 1.jūlijam un ir jābūt veiktai pārbaudei uz zarnu parazītiem (jāiesniedz izziņa). Ja izziņas nav vai ir vecāku maksas parādi, augustā bērns grupā netiks pieņemts.

          Komentārs vecākiem, kuri ir satraukti par to, ka bērns jau no 1.jūnija nenāk bērnudārzā, bet elektroniskajā pastā ienāk rēķini par ēdināšanu jūnijā (līdzīgi būs arī augustā).

         Informācija, ko Jūs sniedzāt par to, kad bērns kopā ar Jums atradīsies atvaļinājumā, ir ļoti svarīga bērnudārzam - lai zinātu, kā apvienot grupas, cik darbinieki nepieciešami, cik daudz produktus pasūtīt.

         Savukārt vecāku maksas rēķina Izglītības pārvaldes grāmatvedes, izmantojot  grāmatvedības programmu, kura maksu rēķina, plānojot, ka laikā, kad izglītības iestāde nav slēgta, katrs bērns, iespējams, apmeklēs bērnudārzu un izmantos ēdināšanas pakalpojumu katru dienu.

     Ja bērns bērnudārzā neiet, visi iepriekšējie maksājumi veikti, parādu nav - varat rēķinu par šo avansa maksājumu ignorēt!

 

 

SVARĪGI!

PIRMO REIZ UZ BĒRNUDĀRZU

Kas nepieciešams, iestājoties pirmsskolas izglītības iestādē

 

Dokumenti

 1. Iesniegums par iestāšanos - raksta pie vadītājas uz gatavas veidlapas, norādot precīzu iestāšanās dienu.
 2. Bērna attīstības karte – to izsniedz ģimenes ārsts pēc tam, kad izdarīti nepieciešamie izmeklējumi un saņemtas speciālistu konsultācijas. Bērnam veiktas analīzes uz zarnu trakta parazītiem (par to ir vai nu ieraksts attīstības kartē, vai tiek iesniegta izziņa par analīžu  rezultātiem vai arī tās kopija). Bērna attīstības karte jāiesniedz līdz dienai, kad bērns sāk apmeklēt iestādi.
 3. Dzimšanas apliecības kopija, uzrādot oriģinālu (iespējams nokopēt uz vietas).
 4. Ja pienākas maksas atvieglojumi par ēdināšanu – jāiesniedz Liepājas pilsētas Domes 2007.gada 22.novembra noteikumos Nr.2 „Vecāku maksas atvieglojumi par bērnu ēdināšanu pašvaldības vispārējā tipa pirmsskolas izglītības iestādēs” norādītie dokumenti.
 5. Laiks, kad vadītāja pieņem apmeklētājus –     pirmdienās 7:00 – 10:00,

trešdienās 14:00 – 18:00.

 

Bērnam grupā nepieciešams

 1. Ērti un stabili, aiztaisāmi apavi (sandales, kurpītes) staigāšanai telpās.
 2. Ķemmīte, vienreiz lietojamie kabatas lakatiņi (viens iepakojums skapītī), maiņas apģērbs (zeķes, zeķbikses, biksītes, ja bērns vēl neprot iet uz podiņa - pamperi, ja tie tiek lietoti, guļot dienas miegu, vai arī pārējā laikā, tīri krekliņi, lai ir ko nomainīt, ja bērns ēdot saslapina).
 3. Apģērbs grupas telpā – ērti uzvelkams un novelkams, ar viegli lietojamām aizdarēm.
 4. Apģērbs rotaļām laukumā – ērts, piemērots kustībām un rotaļām smilšu kastē, atbilstošs laika apstākļiem, viegli uzvelkams un novelkams, apstākļiem piemēroti apavi ar vieglu un ērtu aizdari. Saulainā laikā obligāta ir cepure vai cita galvassega, kas pasargā galviņu no saules.
 5. Ir pieļaujama savas rotaļlietas došana līdzi bērnam, bet tai jābūt tīrai, viegli kopjamai, nedrīkst būt sīki priekšmeti, mehānismi ar baterijām.

 

Līdz bērnudārza sākumam ieteicams

 1. Apgūt „podiņa prasmes”.
 2. Apgūt elementāras prasmes ēst ar karoti un dzert no krūzītes.
 3. Veicināt patstāvīgas ģērbšanās iemaņu apgūšanu.
 4. Izveidot dienas miega ieradumu laikā no plkst.12:30 – 15:00.

 

Uzsākot bērnudārza gaitas

 1. Iestājoties grupā, skolotāja Jums palūgs aizpildīt anketu par bērnu, kurā norādīt informāciju, kas varētu būt svarīga, bērnam atrodoties bērnudārzā.
 2. Pirmsskolas iestāde strādā katru darba dienu, grupas darbojas no 7.00 līdz 18.30. Ieteicams bērnu atvest līdz 8.00, lai paēstu brokastis un veiksmīgi iekļautos mācību procesā.
 3. Rekomendējam pirmajās dienās bērnam iestādē pavadīt tikai dienas pirmo pusi, lai pamazām pierastu pie jaunās vides un dienas režīma. Pusdienas ir paēstas 12.00, tad var bērniņu vest mājās
 4. Sākot ar 3.-4. dienu bērns paliek uz dienas miegu izglītības iestādē, mājās vest ieteicams pēc tam, kad paēsts launags, sākot no 16.30 līdz 18.30 (ierasties pēc bērna līdz 18.15, jo 18.30 grupa tiek slēgta).

 

Maksājumu kārtība

 1. Grupās bērniem līdz 3 gadu vecumam maksa par ēdināšanu ir –1,85 EUR dienā, no 3-7 gadu vecumam –  2,28 EUR. Vecāki maksā par kārtējo mēnesi, tāpēc jau pirmajā bērnudārza  apmeklēšanas mēnesī būs jāsamaksā par ēdināšanu saskaņā ar izrakstīto kvīti.

2.    Maksājumus varat veikt bankās, Latvijas Pasta nodaļās, savā internetbankā. Lietojot internetbanku, maksājuma mērķī obligāti norādiet bērna vārdu, uzvārdu un personas kodu.

 

Iekšējās kārtības noteikumu ievērošana.

 1. Iekšējās kārtības noteikumi stingri jāievēro! Ar tiem var iepazīties sadaļā „Dokumenti”.
 2. Ieejas durvju kodus varat uzzināt no grupas skolotājām.,
 3. Atvedot uz bērnudārzu, bērns jānodod tieši grupas audzinātājai.
 4. Ja bērns saslimst, ir jāinformē personiski, jāzvana vai jāsūta īsziņa uz bērnudārzu līdz plkst.8.00 saslimšanas rītā, lai bērnu neieskaitītu ēdināšanas sarakstā. Lattelekom 63442776 vai LMT mobilais telefons 27899802.
 5. Ja bērns slimo ar infekcijas slimību vai ir nosūtīts mājās ar infekcijas slimības pazīmēm (2013.gada 17.septembra Ministru kabineta noteikumi Nr.890), atgriežoties bērnudārzā, obligāti jāiesniedz ārsta zīme. Bez tās bērns netiks grupā pieņemts.
 6. Atvaļinājuma vai brīvdienu gadījumā par to jāinformē rakstiski – pirms brīvdienām.
 7. Bērnu nedrīkst atvest uz bērnudārzu vai aizvest bērns, kurš ir jaunāks par 13 gadiem.
 8. Bērns netiek atdots aizvešanai mājās iereibušiem, kā arī cilvēkiem, kas nav atzīmēti grupas žurnālā, ja vecāki par to iepriekš nebrīdina atsevišķi.
 9. Ienākot un izejot no teritorijas, lūdzam vienmēr aizvērt vārtiņus - tas nepieciešams Jūsu bērna drošībai.
 10. Ja nepieciešams ienākt pa centrālajām durvīm – pie tām ir zvana poga, dežurējošais administrators Jums atvērs.

 

Veiksmīgākai adaptācijai ieteicams

 1. Mājās sākt bērnu saukt vārdā – grupiņā jūsu ierastie mīļvārdiņi netiks lietoti, bērnu sauks vārdā.
 2. Veicināt ieradumu laikus piecelties – mierīgi, bez stresa piecelts un saģērbts bērns bez niķošanās iekļausies grupas darbā un dienas režīmā.
 3. Vecākiem jāizprot lielās pārmaiņas bērna dzīvē un to radītie pārdzīvojumi, tāpēc pašiem jānomierinās un ar savu uzvedību jārāda, ka viss rit savu pareizo gaitu.
 4. Pirms bērnudārza gaitu uzsākšanas ieteicams paviesoties grupā, iepazīties ar skolotājām un grupas vidi.
 5. Pieņemt un akceptēt grupas skolotājas kā profesionālu palīgu savā darba dzīvē un bērna audzināšanā. Mums visiem ir viens kopīgs uzdevums – iemācīt bērnam dzīvot sabiedrībā un uzsākt skolas gaitas.
 6. Bērnam pastāstīt, ka bērnudārza gaitu uzsākšana ir apliecinājums tam, ka viņš aug lielāks. Iedrošiniet bērnu un izrādiet, ka viņš jums ir svarīgs, tomēr jūs gaida darbs, tāpēc pa dienu viņš spēlēsies ar citiem bērniem un par viņu parūpēsies skolotājas un auklīte.

 

Lai jums un jūsu bērnam veiksmīgs un atmiņā paliekošs mūsu iestādē pavadītais laiks!

 

Vadītāja Nora Strode

 

IESTĀDES PADOME

15.decembrī plkst. 17.30 izglītības iestādes padomē iesaistītie vecāki un pedagogi tiek aicināti uz padomes sanāksmi. Darba kārtībā informācija par 2015.gadā paveikto ēkas energoefektivitātes paaugstināšanā un iestādes 2016.gada budžetu. Sanāksme notiks bērnudārza zālē.

Kā iegūt atvieglojumus ēdināšanas maksai

            Par Liepājas domes piešķirtajiem atvieglojumiem  izglītojamo ēdināšanas maksai Liepājas vispārējās izglītības iestādēs iespējams uzzināt šeit: likumi.lv/doc.php

            Lai no 01.09.2015. saņemtu jums pienākošos vecāku maksas atvieglojumus, ir jāuzraksta iesniegums un jāiesniedz  vai jāuzrāda  citi nepieciešamie dokumenti (ja bērns ir invalīds – apliecība; ja kādam no bērniem ir 16 gadi – izziņa no skolas, ka viņš turpina mācīties; aizbildniecību apliecinošs dokuments).

          Iesniegumu iespējams aizpildīt un izdrukāt šeit: www.lpii-delfins.lv/uploads/Iesniegums%20atlaidei.docx

Izmaiņas izglītības iestādes iekšējās kārtības noteikumos

Vecākiem jāpievērš uzmanība tam, ka izglītības iestādes iekšējās kārtības noteikumos ir mainīti nosacījumi par to, kā nododama informācija par to, ka bērns nebūs bērnudārzā - turpmāk vecākiem ir jāpiezvana līdz plkst. 8.00. Ja vecāki nav brīdinājuši, ka bērns nebūs izglītības iestādē iepriekšējā dienā vai arī tekošajā dienā līdz 8.00, par šo dienu vecākiem būs jāsamaksā.

KVĪTIS PAR BĒRNU ĒDINĀŠANU

No vecākiem tiek saņemta informācija, ka elektroniskajā pastā neienāk kvītis par bērnu ēdināšanu. Izglītības iestāde procesu ietekmēt šobrīd nevar, jo  nosūtīšanas sistēma vienmēr norāda, ka vēstules atzīmētajiem adresātiem ir nosūtītas. Iespējams, ka vecāku e-pasta serveris kvītis uztver kā spamu un novirza uz mēstulēm. Sistēmas uzturētāji par situāciju ir informēti, ceram, ka uzlabojumi tiks panākti.

Ja Jūs neesat saņēmuši kvīti, par maksājamo summu varat interesēties grupā vai pie vadītājas.

Cilvēks sastāv no
  mātes mīlestības,
  tēva spēka
   un
  skolotāja gara.
              ( J.Klīdzējs.) 

Lai mums visiem jaunajā mācību gadā viss izdodas!

                              

                                                        Vadītāja Nora Strode

LIELS PALDIES

VISIEM VECĀKIEM, KURI IESAISTĪJĀS PIPARKŪKU TIRDZIŅA AKCIJĀ, ATBALSTOT BĒRNUS UN BĒRNUDĀRZU.

KOPĀ ESAM SAVĀKUŠI 48 LATUS UN 30 SANTĪMUS,

KAS TIKS IZMANTOTI STĀDU IEGĀDEI PAVASARĪ.

LAI MŪSU BĒRNUDĀRZS ZAĻO!

Par elektronisko pakalpojumu izmantošanu vecāku maksājumiem

Vecāki, kuri maksājumus par bērna ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādē veic, izmantojot internetbanku pakalpojumu, martā maksājuma summu saņems datorizdrukā. Tādā veidā ceram ietaupīt resursus – tipogrāfijā iespiestās kvīšu veidlapas, kvīšu aizpildīšanu  rokrakstā.

Februārī  grupu skolotāji apkopoja informāciju par vecākiem, kuriem kvīts nav nepieciešama. Ja vēl kāda ģimene vēlas maksājumiem izmantot elektroniskos pakalpojumus, lūdzu informējiet par to skolotājas.

‹‹ Jaunāki raksti                Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009