Augusts 2020  
P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

MAXIMAS akcija ir noslēgusies

Ir  noslēgusies "Maximas" uzlīmju akcija –

saņēmām mūzikas centru, portatīvo datoru, grozu bumbu uzglabāšanai un

kinētiskās smiltis.

Paldies visiem, kuri atbalstīja "Delfīnu" un

par pirkumiem iegūtās uzlīmes nogādāja bērnudārzā!

 

 

LEĻĻU SVĒTKI

 

29. un 30. maijā risinājās "Ģimenes svētki Liepājā", kurus rīkoja Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs. Sestdienā jūrmalas parka alejā bija iespēja aplūkot Leļļu izstādi, kuru veidojuši Liepājas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi kopā ar vecākiem un skolotājiem. Ar savām lellēm mūsu bērnudārzu pārstāvēja skolotājas Inguna Grīsle, Laura Samiņa, Ilze Zvirgzdiņa, Janīna Kaznačejeva, Tatjana Krūmiņa un Tatjana Strogonova.

           Par piedalīšanos izglītības iestāde saņēma pilsētas Izglītības pārvaldes pateicību.

Lūk, arī viena no mūsu lellēm!

 

"ZAĻĀS JOSTAS" KONKURSS NOSLĒDZIES

         24.maijā ar  konkursu dalībniekiem velvtītu vides festivālu ”Tīrai Latvijai!” Siguldā noslēdzās  Zaļās jostas organizētie makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursi, kuros piedalījās arī mūsu izglītības iestāde.

          "Zaļā josta" ir izteikusi sirsnīgu pateicību visām izglītības iestādēm, to audzēkņiem, viņu vecākiem un atbalstītājiem, kuri piedalījās konkursos, savācot vairāk kā 1083 tonnas makulatūras un 26 tonnas izlietoto bateriju. „Delfīna” ieguldījums šajā konkursā bija 2819 makulatūras un 54 izlietoto bateriju kilogrami.

           Liels paldies visiem darbiniekiem, bērniem un viņu vecākiem par aktīvu piedalīšanos konkursā. Darot kopā ar bērniem, mēs veidojam izpratni par nepieciešamību rūpēties par vides kvalitātes saglabāšanu un atjaunošanu, parādot praktiskas vides stāvokļa uzlabošanas un dabas resursu taupīšanas iespējas ikdienā. Turpinot šo darbu arī pēc konkursa noslēguma, šķirojot atkritumus, nododot tos otrreizējai pārstrādei, mēs darbojamies ar mērķi dot mums pašiem un mūsu bērniem iespēju dzīvot tīrākā un skaistākā Latvijā, kurā dzīvos atbildīgi cilvēki.

VĒL VIENA EGLĪTE

       Kaut arī bērnudārza grupu organizētie pasākumi bija jau beigušies iepriekšējā nedēļā, 22.decembrī mūsu izglītības iestādē notika vēl viens īpašs svētku pasākums – „Vēl viena eglīte ar pārsteigumiem”. Uz šo pasākumu tika aicināti bērni no mūsu izglītības iestādes  ar mīlestību visbagātākajām ģimenēm – ģimenēm, kuras var lepoties ar to, ka tajās ir četri  vai pat vēl vairāki bērni vai arī bērni ar speciālajām vajadzībām.  

       Ar bērniem rotaļājās rūķi Mudīte un Dace. Svētkos  piedalījās arī viesi – Domes deputāts Romans Miloslavskis, kurš šoreiz pārstāvēja Liepājas Krievu kopienu,  un  Krievijas Federācijas  Liepājas ģenerālkonsulāta konsuls – padomnieks Aleksandrs Dolgopolovs, kurš sveica visus klātesošos svētkos  un  pasniedza bērniem dāvanas.

             Dāvanas sagādāt palīdzēja Krievijas Federācijas Liepājas ģenerālkonsulāts, bet par iniciatīvu šo īpašo svētku organizēšanā jāpateicas 8.grupas audzēknes Danielas māmiņai Valentīnai Pančenko-Dzievai un izglītības iestādes padomes priekšsēdētājai, 6.grupas audzēkņa Deivida māmiņai  Ingai Ābelei.

COMENIUS PROJEKTS "DELFĪNĀ"

   Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde „Saulīte” ir iesaistījusies Comenius apakšprogrammas „Skolu daudzpusējās partnerības”  projektā „COMMON LANGUAGE OF TOYS”. Latviski - "Rotaļlietu kopīgā valoda". Projekta mērķis ir bagātināt un pilnveidot skolotāju profesionālo pieredzi, iepazīstot  dažādu valstu izglītības sistēmas, mācību organizāciju un metodiskos materiālus, ņemot vērā rotaļlietu nenovērtējamo nozīmi bērnu attīstībā pirmsskolas vecumā.

   12.decembrī projekta dalībnieki viesojās mūsu izglītības iestādē. Pie mums tika organizēta viena no projekta darba sesijām. Mūsu bērni ārvalstu delegācijas sveica ar nelielu koncertu. Viesiem bija iespēja iepazīties arī ar grupu telpām, peldbaseinu. Ciemiņi tika iepazīstināti ar to, kā mēs realizējam divas pirmsskolas izglītības programmas – gan valsts, gan arī krievu valodā. Pirmsskolas pedagogiem interesanti likās un daudz tika fotografēti skaistie telpu rotājumi, kurus gatavojuši bērni kopā ar saviem skolotājiem.

    Viesi nebija ieradušies tukšām rokām, un „Delfīns” saņēma dažādas piemiņas lietas, suvenīrus, projekta ietvaros pagatavotas rotaļlietas.

    Mums pašiem ir gandarījums par to, ka mūsu darbs ir interesants citiem pedagogiem un ka saņemam par to atzinīgu novērtējumu.

.

.

Mūsu pieredze bērnu radošuma veicināšanā

27.novembrī mūsu skolotāja Inguna Grīsle savā grupā uzņēma ciemiņus – citu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus. Kopā ar grupas bērniem tika demonstrētas dažādas metodes, kā radoši un aktīvi izmantot literāros darbus.  Pasākuma tēma „Literatūra – bērnu radošās aktivitātes veicinātāja”. Ingunas pieredze tiek vērsta uz bērnu individuālo attīstību, izmantojot priekšmetus, kustības, shēmas. Katram bērnam tika dota iespēja iesaistīties pasakas, dzejoļa satura atklāsmē. Skolotāja uzsver, lai piesaistītu bērnus uzmanīgi klausīties un uztvert daiļdarba saturu, nepieciešamas labas idejas un to realizēšana.

PUTRAS DIENA

Izglītības iestādes 3., 4. un 7.grupas bērni piedalījās Putras dienas pasākumā. Pasākuma fotoreportāža apskatāma šeit

Par projektu konkursa līdzekļiem veidojam "Sajūtu istabu"

Pavasarī, atbalstot skolotājas Ingunas Grīsles  ideju par sajūtu istabas izveidošanu izglītības iestādē, biedrība „Baseins visiem” iesniedza projekta pieteikumu Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes organizētajā izglītības projektu konkursā.  Projekts tika atbalstīts un par iegūtajiem līdzekļiem tika iegādāts gaismas galds. Sajūtu istabas veidošana vēl ir attīstības procesā, jo materiālo bāzi vēl nepieciešams pilnveidot. Sajūtu istaba plānota  kā telpa, kurā atbalstu saņemtu bērni, kuru uzvedība  reizēm  sāk traucēt pārējo grupas bērnu darbībai.

Pirms dažiem gadiem  biedrība „Baseins visiem” jau startēja izglītības projektu konkursā ar projektu „Smilšu spēles”, iegūstot Izglītības pārvaldes atbalstu trīs smilšu kastu iegādei.

20.septembrī pirmsskolas izglītības iestādes komanda piedalījās bērnudārznieku sporta svētkos un 19 komandu konkurencē ieguva

1.vietu un ceļojošo kausu.

Sveicam

Intu, Ilzi, Tatjanu, Skaidrīti, Santu, Olgu, Lauru, Vitu, Solvitu, Ditu, Noru un abas Lindas!

 

Foto I.Vrubļevskis

SVEICAM SKOLOTĀJU!

27.augustā pedagogu konferencē Liepājas Izglītības pārvaldes atzinību par kvalitatīvi veiktu darbu saņēma skolotāja Inguna Grīsle.

Sveicam!

‹‹ Jaunāki raksti                Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009