Septembris 2020  
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

SVEICAM SKOLOTĀJU!

27.augustā pedagogu konferencē Liepājas Izglītības pārvaldes atzinību par kvalitatīvi veiktu darbu saņēma skolotāja Inguna Grīsle.

Sveicam!

Pilsētas Domes sveiciens svētkos

 

Mīļie liepājnieki, skolēni, pedagogi, kultūras, izglītības un sporta darbinieki!

 
Ir aizvadītas saulainas Lieldienas! Čakli strādāts Lielajā Talkā! Klāt ir dienas, kurās varam veltīt savas labākās domas un darbus mūsu Latvijai!
Pirms 94 gadiem 1.maijā uz pirmo sēdi sanāca pirmais Latvijas tautas vēlētais parlaments - Satversmes Sapulce. Tā izstrādāja un sagatavoja
Latvijas valsts pamatlikumu - Satversmi, kas vēl šodien ir stabilākais un drošākais mūsu valsts neatkarības likumīgais dokuments.
Vēsturiski 1.maijs ieguvis jaunu nozīmi - šajā dienā atzīmējam Darba svētkus. Šo svētku nozīme ir dažādi vērtēta, taču cieņa
pret darbu un tā darītāju ir viens no mūsdienu sabiedrības svarīgākajiem nosacījumiem.
4.maijs, kas oficiāli dažādi dēvēts, tautas apziņā ir Latvijas Neatkarības svētki. Šī diena, manuprāt, ir jāvelta tam, lai
Latviju apzinātos, kā savu dzimteni, savas mājas, par kurām esam atbildīgi. Mūsu jaunākajai paaudzei īpaši
būtu jāatgādina, cik viegli varam zaudēt savu neatkarību un kādi bijuši Latvijas tautas upuri, cik uzstājīgi nīdēta tika mūsu
tautas garīgā kultūra, ticība un pastāvīga darba mīlestība.
Atjaunot savu valsti nozīmē iegūt cerību un iespēju. Tā ir iespēja izvēlēties, iespēja mācīties, iespēja izpaust
un attīstīt savus talantus!
 
Ar mīlestību un cieņu pret savu valsti, ar ciešām saknēm savās ģimenēs atzīmēsim
mūsu Latvijas valsts svētkus! Turēsimies kopā un atbalstīsim viens otru!
 
 
Vilnis Vitkovskis
Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks

SAULESSVECE

       28.aprīlī pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte” notika svinīgs pasākums „Saulessvece”, kurā pilsētas Izglītības pārvaldes pateicības tika pasniegtas pirmsskolas izglītības iestāžu tehniski administratīvajiem darbiniekiem. Pateicības no pārvaldes vadītājas Ludmilas Molčanovas saņēma arī trīs PII „Delfīns” darbinieces:

saimniecības vadītāja Ona Zakalovska  nominācijā „par pozitīvu un godprātīgu attieksmi ikdienas darbā daudzu gadu garumā”,

pavāre Sandra Budrecka   nominācijā „par darba prieku, degsmi un krietno ieguldījumu iestādes darbībā un attīstība”,

aukle Skaidrīte Akerblūma nominācijā „par atsaucību, sapratni un ieguldījumu darbā ar bērniem un sadarbībā ar kolēģiem”.

       Ona Zakalovska PII „Delfīns” strādā 24 gadus, nodrošinot iestādes praktisku darbību, atbildīgi izvērtējot darbinieku ierosinājumus materiālās vides pilnveidē, realizējot remontdarbus, vadot un organizējot administratīvi tehniskā personāla darbu. Ona ir unikāls speciālists – Liepājā , iespējams, pilsētā tikai kādi 10 cilvēki kaut ko saprot no peldbaseinu funkcionēšanas. Ona ir viena no viņiem un, domājams, ka  arī vienīgā sieviete šajā jomā.

       Sandra Budrecka ir darbiniece, kura, pirms 5 gadiem sākot strādāt bērnudārza virtuvē, pratusi ieviest tās vidē daudzus pozitīvus jauninājumus. Tas tika darīts pa solītim vien, bet ļoti mērķtiecīgi un šobrīd jau var teikt: „Mums virtuvē ir gandrīz viss ērtai strādāšanai, garšīgai gatavošanai, lai bērni būtu laimīgi un vecāki – apmierināti.” Sandra ir draudzīga, atsaucīga kolēģe. Īpašais talants - supergaršīgu biskvīta rulešu cepšana.

      Skaidrīte Akerblūma strādā mazulīšu grupā. Šīs grupas specifika ir tā, ka no aukles tiek prasīta milzīga pacietība un mīlestība pret bērniem. Tas arī raksturo Skaidrīti, kura klusi un mierīgi veic savus pienākumus, lai bērni būtu priecīgi, skolotājas var sekmīgi strādāt, grupā būtu mājīgums. Ļoti uzteicama ir Skaidrītes iesaistīšanās arī neformālos pasākumos, kad, piemēram, bērnudārznieku sporta svētkos ar vislielāko azartu un entuziasmu tiek skriets, spēlēts futbols vai veikts kāds cits uzdevums komandas sasniegumu dēļ.

Sveicam skolotāju!

22.augustā Liepājas Katoļu sākumskolā notika pirmsskolas izglītības skolotāju konference. Konferences tradīcija ir pasniegt pilsētas Izglītības pārvaldes pateicības pedagogiem, kuri iepriekšējā gadā savā darbā ir paveikuši kaut ko izcilu. Pateicību saņēma arī mūsu bērnudārza pirmsskolas izglītības skolotāja Inese Vanaga par sistemātisku iesaistīšanos pilsētas apzaļumošanas projektā. Inese kopā ar bērniem jau trīs gadus audzē puķu stādus, kurus pēc tam stāda puķu dobē "Laumiņas sapnis" pie O.Kalpaka tilta.

Par to, cik šis darbs svētīgs, veidojot bērnā piederības sajūtu, patriotismu, atbildību, liecina vecāku stāsti par to, ka vasarā bērni bieži vedinot doties pastaigā līdz Karostas kanālam, lai paskatītos "mūsu dobi".

Sveicam skolotāju Inesi!

Par jaunu bērnu uzņemšanu

       Sākusies grupu komplektācija 2013./2014. mācību gadam. Vecākiem, kuri reģistrējot bērnu ir norādījuši elektroniskā pasta adresi, informācija par piešķirto vietu jau ir nosūtīta. Pārējie vecāki tiks informēti telefoniski.

      Lai uzņemtu bērnu pirmsskolas iestādē, vecākiem jāiesniedz šādi dokumenti:

1)    vecāku iesniegums par uzņemšanu pirmsskolas iestādē (aizpilda, ierodoties bērnudārzā);

2)   bērna dzimšanas apliecības kopija;

3)   medicīniskā karte (jābūt sagatavotai augustā, kad bērns sāks apmeklēt izglītības iestādi);

4)   izraksts no ambulatorās slimnieka medicīniskās kartes par izdarītajām profilaktiskajām vakcinācijām;

5)   izziņa par helmintu neesamību;

6)   profesionālā dienesta karavīram – izziņa no dienesta vietas par tiesībām ārpus kārtas iekārtot bērnu PII.

      Grupas sāks bērnu uzņemšanu augustā. Dokumenti no vecākiem tiks peņemti, sākot ar 15.maiju.

     Vadītāja pieņem apmeklētājus pirmdienās no 7.00 līdz 11.00, trešdienās no 14.00 līdz 18.00. Par citu tikšanās laiku iespējams vienoties, zvanot pa telefonu 63442774, 26529467.

 

 

BĒRNU ĒDINĀŠANA

No 2012.gada 1.jūnija spēkā stājušies ministru kabineta noteikumi Nr. 172 "Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem".

Noteikumu 1.pielikums nosaka uztura normas pirmsskolas izglītības programmas īstenojošo izglītības iestāžu izglītojamiem: 

1. Enerģijas un uzturvielu normas 1–3 gadus veciem izglītojamiem:

Ēdienreize

Enerģija
(kcal)

Olbaltumvielas
(g)

Tauki
(g)

Ogļhidrāti
(g)

Brokastis

325–390

10–12

12–14

43–51

Pusdienas

390–455

12–14

14–16

51–60

Launags

195–260

6–8

7–9

26–34

2. Enerģijas un uzturvielu normas 4–6 gadus veciem izglītojamiem:

Ēdienreize

Enerģija
(kcal)

Olbaltumvielas
(g)

Tauki
(g)

Ogļhidrāti
(g)

Brokastis

450–540

14–17

16–19

59–71

Pusdienas

540–630

17–20

19–23

71–82

Launags

270–360

8–11

10–13

35–47

 

Ar pilnu noteikumu tekstu un citiem bērnu ēdināšanas organizēšanas noteikumiem var iepazīties www.likumi.lv/doc.php

AKCIJA LABO DARBU NEDĒĻĀ

Bērna galvenais darbiņš – augt lielam.

Arī šovasar bērniņš paaudzies,

rudens un ziemas drēbes kļuvušas par mazām,

bet vēl ir gluži labas...

Varbūt tās būs pašā laikā kādam citam bērnam?

 

Labo darbu nedēļas laikā no 22. līdz 28.oktobrim atkal notiks akcija

 

ATNES LIEKO, PAŅEM, KO VAJAG!

 

Pirmdien, otrdien, lūdzu,  atnesiet apģērbu vai apavus, kas Jūsu bērnam kļuvušas par mazām. Trešdienā nāciet lūkoties, vai kaut kas nav noderīgs Jums!

Biedrība „Baseins visiem”

IIZGLĪTĪBAS PĀRVALDES ATBALSTS PROJEKTAM, KAS REALIZĒTS "DELFĪNĀ"

Pavasarī Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde izsludināja izglītības projektu konkursu. Konkursā  projekta  „Smilšu spēles” pieteikumu iesniedza arī biedrība „Baseins visiem”. Komisija no iesniegtajiem 49 projektiem izvēlējās 19, kurus atbalstīt pilnā vai daļējā apjomā.  Arī projekts „Smilšu spēles” saņēma Izglītības pārvaldes līdzfinansējumu – 200 latus.

Par piešķirtajiem līdzekļiem tika iegādātas 3 kvalitatīvas SIA KSIL Baltic smilšu kastes, kas uzstādītas Liepājas PII „Delfīns” teritorijā un ikdienā tiek izmantotas bērnu rotaļām. Lai bērni smilšu kastēs varētu sākt rotaļāties, vecāki pirms iekārtu uzstādīšanas iesaistījās teritorijas sagatavošanas darbos, palīdzēja piepildīt kastes ar smiltīm.

Katru dienu bērni darbojas ar smiltīm, ceļot pilis, cepot „kūkas”, būvējot ceļus, tādā veidā  attīstot taktīlās sajūtas, sīko motoriku, veicinot runas attīstību, atmiņu, uzmanību, radošās spējas. Rotaļājoties ar smiltīm, tiek  sekmēta bērnu vispusīga attīstība, arī pozitīvas saskarsmes prasmju un attieksmju veidošanās.

Par projekta līdzekļiem iegādātās smilšu kastes ir nodotas 7.. 9., un 11. grupas bērnu rīcībā, jo smilšu kastes, kuras līdz šim tika ekspluatētas šo grupu laukumos bija ļoti nolietotas. Tagad ir nodrošināta pilnvērtīga un estētiska materiālā vide rotaļām ar smiltīm.

Rotaļas ar smiltīm veicina bērna attīstību. Smilšu kaste bērnam var būt visa pasaule, kurā viņš jūtas drošībā, kur viss viņam ir saprotams un tuvs. Paveiktais ir viens solis, lai radītu  labvēlīgus apstākļus, estētisku un drošu vidi. Iesāktais izglītības iestādes vides sakopšanas darbs ir jāturpina. Domājams, ka šajā jomā PII „Delfīns” , biedrības „Baseins visiem” un Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sadarbība varētu turpināties.

 

SKOLAS DIENA

Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrība šogad no 17. septembra līdz 5. oktobrim rīko akciju "Skolas diena 2012", kurā aicināti piedalīties Liepājas Domes deputāti. Uz skolām un bērnudārziem plāno doties lielākā daļa Domes deputātu, lai iejustos pedagogu darba ikdienā un neformālā gaisotnē iepazītos ar katras mācību iestādes ikdienu un problēmām.

26.septembrī PII „Delfīns” viesojās deputāts Sergejs Dikterjovs. Deputātam bija iespēja piedalīties rotaļnodarbībās, apskatīt izglītības iestādi - baseinu, virtuvi, speciālistu kabinetus un tikties ar izglītības iestādes darbiniekiem.

MĒS LEPOJAMIES!

2012.gada 23.augustā Liepājas 1.ģimnāzijas telpās notika

pirmsskolas izglītības pedagogu konference.

Konferencē  mūsu izglītības iestādes skolotājas saņēma

pilsētas Izglītības pārvaldes pateicības:

Ilze Zvirgzdiņa - par radošumu un atraktivitāti izglītojošu un  audzinošu pasākumu organizēsanā

Ļubova Semikoļenniha,  Natālija Semenčukova, Viktorija Rožkova  - par aktīvu  bērnu un vecāku iesaistīšanu aktiermeistarības prasmju un iemaņu attīstīšanā un nostiprināšanā.
Vita Krūmiņa, un  Solvita. Dobele - par iniciatīvas izpausmi, aktīvi iesaistoties pilsētā un iestādē organizētajos pasākumos un  augsto atbildības izjūtu, veicot amata pienākumus.
Mudīte Stepanova par īpašu ieguldījumu bērnu muzikālo spēju un prasmju attīstīšanā un nostiprināšanā.

 


 

‹‹ Jaunāki raksti                Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009